top of page

Planificació, participació i millora contínuaMitjançant el nostre butlletí de setembre seguim reflectint i donant a conèixer l'activitat de VINCLE en programes d'habitatge i en l'atenció a persones i col·lectius de barris vulnerables. Per nodrir bé l'actual etapa de treball, s'estan finalitzant els documents de Planificació Estratègica, del Pla de Qualitat i d'Estudi de Mercat que ens han de dotar d'unes directives i referències clares per a desenvolupar l'activitat de la missió i visió de la nostra entitat. Del Pla estratègic 2023-26 que s'ha estat elaborant, es pot dir que s'ha fet un treball molt concís i complet, que s'hi ha participat des de la Junta Directiva i ha estat conduït i elaborat des dels equips de direcció i amb persones de tots els estaments de la nostra entitat. Estem a la recta final, on s'exposarà internament el pla per tal de recollir les aportacions de tothom qui forma part de VINCLE, per tal de completar l'àmplia participació en aquesta guia que determina el full de ruta que volem seguir, d'acord amb els objectius que pretén l'entitat i les maneres que ens identifiquen. Amb tot això ens haurem dotat de bons instruments tècnics per al marc del nostre treball professional. Cal dir però, que de res servirien totes aquestes previsions i treballs tècnics si no ens impregnem totes les persones de VINCLE del contingut d'aquesta línia de treball que ha de ser cohesionada i rigorosa, del que traspua de valors i maneres per tal que arribi i s'expressi en l'atenció a les persones, que són l'essència i sentit dels nostres objectius finals. L'atenció, el suport i seguiment als nostres tècnics i equips, amb voluntaris inclosos, és la clau de tot plegat. Vosaltres sou els qui feu efectiva aquesta atenció a les persones que es pretén com a finalitat. Això requereix una exigència personal per anar-se formant en coneixement i competències, per actuar en sintonia amb els valors de VINCLE i en cohesió amb l'equip de treball al qual es pertany. Per descomptat que cal ser una institució forta, dotant-nos de bons equips de governança i directius, però això no tindria sentit si a cadascuna de les persones i famílies que atenem no se li proporciona correctament l'acompanyament ofert des de VINCLE.


-


Francesc X. Rodríguez Burch

President de VINCLE

Comentarios


Ancla 1
bottom of page